22 באוק׳ 2015

קרליין מול ניקס | השוואה


שבתי אליכן לאחר הפוגה "קצרה", ועכשיו אתן תקועות איתי לנצח נצחים, מואהאהאה *צחוק מרושע*.

היום אחלוק איתכן את המחשבה הראשונה שעברה בראשי כאשר קיבלתי מקרליין המקסימים את שני גווני הסתיו\חורף החדשים מליין המאט להתנסות: הרי מדובר בדיופים!

וכן, למעשה גוון 26 של קרליין וגוון 27 הזכירו לי בקירוב לא יאמן את הגוונים הפופלארים של ניקס: טרנסילבניה וקופנהגן.

על שני הגוונים של NYX כבר כתבתי למעשה -כאן- בהרחבה ולכן הפעם, אתחיל דווקא מקרליין עם הסקירה כללית ואז נעבור להשוואות.Careline Matt Lipsticks

לאחרונה עופפת אותי התחושה שמותגים ישראלים מנסים כמו שאומרים To amp up their game. רבים מתחילים להכניס מוצרים יותר טרנדים, צעירים, עם אריזות סליקיות וסקסיות. ג'ייד, כפי שבטח ראיתן -כאן- לא מכבר עברה מיתוג מחדש, ועכשיו נראה שקרליין הולכת בעקבותיה. 


גוון 26: גוון אדום כהה-חום על בסיס חם.

גוון 27: גוון חצילי סגלגל עמוק.

העמידות: כשפתוני המאט של קרליין הושקו לראשונה, הרושם הראשוני שלי לא היה חיובי כלל, רכשתי לי את גוון 22, והפורמולה נשחקה משפתיי תוך פחות משעה. ולכן, כאשר שני גווני החורף, 26 ו-27 יצאו, לא מיהרתי להתרגש.

כאשר הוגנבה השמועה לאוזניי שהפורמולה שופרה, וכי הגוונים החדשים מרהיבים, החלטתי כן לנסותם בשנית, תיכננתי לרכוש אותם אך הדבר נדחה ולמען המעט נשכח קצת. אך נראה כי הגורל היה מאוד מעוניין בסקירה מאחר שכחודש אחרי החמודים האלו גם הגיעו למפתן דלתי. 

כמענה לשאלה, האם אכן מורגש שיפור בפורמולה ובעמידות, אענה בכנות: בעוד שכן מורגש שיפור ר-צ-י-נ-י באטימות החומר, במריחתו הקלה, ואף בזמן הישרדותו על השפתיים - עדיין יש צורך לחדשו לאחר אכילה או שתייה. ההימחקות שלו מהשפתיים אינה נעשת בחינניות, במיוחד על שפתיים עבות כשלי, ונוצר מאיין חלל נטול שפתון במרכז השפתיים.

המלצה שלי: קחו אתכן את הטיובה וחדשו את השפתון לאחר הארוחה.

המרקם: זהה כמעט לחלוטין לשפתונים של ליים קריים, המריחה קלה וחלקה ואטומה כמעט מיד עם השכבה הראשונה.
השפתון אינו נוזל כלל מתחומי השפתיים ואני לא ראיתי צורך בתוחם שפתיים. על השפתיים הם אומנים יוצרים תחושה של מתיחה קלה מאוד וייבוש גם קל, אבל בעיקרון - לא משהו שמפריע, ובהחלט ניתן לשרוד איתם יום שלם. 

 המחיר: 60 ש"ח.


NYX Matte Lip Cream

בדומה למה שסיפרתי לכן בפוסט -הזה- מדובר בגוונים אדירים שמתאימים היטב לכל מראה חורפי וסתיווי. יחד עם זאת, אם חשקה נפשכן בגוונים נוספים מהקולקציה הרי לכן -לינק- לאתר ישראלי או -לינק- למוכר איביי. יש מגוון רחב של צבעים, אך עם בואו של הסתיו, אין ברירה להכנע לנטיית הלב וללכת עם הגוונים הכהים.גוון קופנהגן:גוון פטל, ברובו אדום עמוק עם נגיעות סגול כהה.

גוון טרנסילבניה:גוון חצילי מלוכלך, סגול עמוק קר.

העמידות: סבירה מינוס עד גרועה, למרות מרקם המאט אני בספק אם השפתון ישרוד שתייה עם קשית. מסיבה שאינה ברורה לי, החומר מסרב להתקבע על השפתיים ועובר עם המגע הקל ביותר. בסוף היום גיליתי אותו על הסנטר והאף, כך ש... בהחלט לא מן המתקבעים שבחבורה.

המרקם: במרקמם המוסי הקליל מזכירים לי השפתונים, את שפתוני המאט של עופרה (אך לא באותה האיכות כמובן, כי השפתונים של עופרה הם אלוהיים!), המריחה אומנם שנויה במחלוקת: בעוד שגוון קופנהגן נמרח באופן נפלא, לא מדמם ואחיד, טרנסילבניה דורש גם עיפרון שפתיים וגם מספר שכבות על מנת להגיע לאטימות סבירה. המריחה מלאת קיטועים ובכלל, על טרנסילבניה אינני ממליצה בכלל.


 המחיר: תלוי במוכר, נע בין 40 ש"ח ל-60 ש"ח.


ועכשיו נשאלת השאלה
?Is It A Dupe


אם נבחן את קרליין אל מול שפתוני ניקס נראה שבראייה כללית, העמידות של קרליין וכמו כן ההתקבעות שלהם עדיפה פי כמה על פני השפתונים של ניקס. 

אם נשאל האם הגוונים הם דיופ מוחלט אחד של השני, אענה שכן אבל גם לא.

Careline Number 26 VS. NYX Copenhagen

גוון 26 וקופנהגן אומנם מגיעים מאותה משפחת צבעים, אך גוון 26 בהיר יותר ופחות סגלגל. ולכן, גוון 26 לא יחליף את קופנהגן של ניקס, אבל ללא שום קשר לכך - מדובר בגוון היסטרי ומיוחד בפני עצמו שבהחלט כדאי לבדוק.

גם מבחינת הטקסטורה ניתן להבחין שבעוד קופנהגן של שניקס מוסי ונעים יותר למריחה הוא לא מתקבע כלל!
מצד שני, גוון 26 של קרליין מחליק על השפתיים בקלות, מתקבע מהר ואינו מצריך יותר משכבה אחת.
סווטצ'ים:
(מימין - קרליין, משמאל - ניקס)


על השפתיים - NYX:על השפתיים - Careline:האם זה דיופ? לא, הגוונים אומנם קרובים אך לא אחד לאחד ומעבר לכך הטקסטורה שונה לחלוטין.

מי עדיף? קשה לי להכריע, משום שאם אתן רוצות שפתון מאט שאינו מתקבע בגוון אדום ערפדי, קופנהגן עושה עבודה יפה ואינו מייבש את השפתיים כלל. ואם אתן רוצות דווקא שפתון שמתקבע ועמיד בצורה בינונית פלוס, אז גוון 26 של קרליין הוא האחד שלכן.


Careline Number 27 VS. NYX Transylvaniaגוון 27 וטרנסילבניה קרובים בצורה מדהימה אחד לשני, אם ממש לעמוד על הדקויות ניתן לומר שבסווטצ' ניתן להבחין מעט אפרוריות יתר של גוון טרנסילבניה, אך פרט לכך, הגוונים מאוד מאוד קרובים.

מבחינת הטקסטורה קשה למצוא מכנה משותף, טרנסילבניה פשוט נוראי, הוא שקוף, לא אחיד, מצטריך שכבות רבות ולא אטום. לעומתו גוון 27 כמעט אטום לחלוטין מהמריחה הראשונה ומתקבע במהירות האור.

סווטצ'ים:
(מימין - קרליין, משמאל - ניקס)


על השפתיים - NYX:על השפתיים - Careline:

האם זה דיופ? כן, מבחינת הגוון ולא, מבחינת הטקסטורה

מי עדיף? ללא שמץ של ספק, קרליין!


עד אז לכאן להיום, אני אשמח לשמוע מכן האם אהבתן את סדרת הDUPE IT שלי? האם כדאי לי להמשיך ולחפש דיופים עבורכן?!

נ.ב-
שנייה לפני סיום הפוסט אני רוצה לעדכן אתכן, כמו שרבות מכן יודעות, עבדתי בימים האחרונים על עיצוב מחדש של פיצ' פליז.
עקב כשל טכני איני מצליחה להשיב את תיבת התגובות של פייסבוק, ולכן כל מי שהשתתפה בהגרלת השנה שלי -כאן-
והשאירה הודעה דרך פייסבוק, הודעתה נחמקה.
אני מאוד אעריך אם תוכלו להכנס ולהגיב שוב כדי שתוכלו לקחת חלק בהגרלה. עקב המצב המסתכל, החלטתי להאריך את ההגרלה עד ה1.11 כדי שכל מי שתגובתה נמחקה, כן תזכה להשתתף בה. אתכן הסליחה!אם אהבתן את הפוסט אל תהססו ולחצו על אמוג'יקון "love" בתחתית העמוד 3>


כמובן, שאתן תמיד מוזמנות לפנות אליי בכול שאלה הערה והארה.

ניתן למצוא אותי בפייסבוק, באינסטגרם, ובפינטרסט - מוזמנות לעקוב לעדכונים :)

for any questions, comments, concerns - feel free to contact me on facebook,instagrampinterest or leave me a comment <3
שלכן,

פיצ'.

*גילוי נאות - השפתונים משתי החברות התקבלו לסקירה. 
Share:

18 תגובות

 1. אחלה השוואה! נראה שהמקרם של קרליין טיפה פחות יבש ונראה מעט יותר נעים.. אישית אני לא מסתדרת איתם כי הם מייבשים לי את השפתיים ברמות עולמיות... :/

  השבמחק
 2. ההשוואה לליים קריים עושה עוול לקרליין, הם מייבשים בטירוף ואילו השפתונים הנוזליים של קרליין לא משאירים תחושת יובש מטורפת.
  בכל מקרה, הגוונים יפים מאוד!

  השבמחק
  תשובות
  1. חחחח ההשוואה היא לא לליים קריים היא לניקס, הפורמולה ממש מזכירה את ליים קריים, לא העמידות או הייבוש שפתיים אלא המריחה:)י

   מחק
  2. נו באמת... "המרקם: זהה כמעט לחלוטין לשפתונים של ליים קריים, המריחה קלה וחלקה ואטומה כמעט מיד עם השכבה הראשונה." התכוונתי להשוואה הזו שעושה עוול למוצר. אני יודעת להבחין בין ליים קריים לניקס, קצת קרדיט..

   מחק
  3. חחחחחחחחחחחחח אההה חשבתי שהתבלבלת בין ניקס לליים קריים, שמעי אם למדתי מהשוואה הזו משהו, שקרליין ממש הפציצו באיכות הפעם :]

   מחק
 3. פוסט כיפי תודה על ההשקעה!! 💜 *אופפת... 😏

  השבמחק
  תשובות
  1. תודה על התגובה המקסימה!!!!! אופפת חזרה!

   מחק
 4. את נהדרת, מאוד אהבתי את ההשוואה!
  אגב, אני לגמריי חושבת שגוון 27 יותר מחמיא לך מפרנסילוויניה!

  השבמחק
  תשובות
  1. הוווווווו תודה מותק!!! זה באמת גוון מדהים :]

   מחק
 5. שני הקרליינים מחמיאים לך מאוד!

  השבמחק
 6. ראשית, רעיון מעולההה לפוסבט ! שנית, אני מאוד אוהבת את השפתונים של ניקס ואת המרקם שלהם ודווקא את היותם לא עמידים.. מצד שני קרליין נראים מעולה!

  השבמחק
  תשובות
  1. תודה קוקי :] יש הרבה שלא בעד עמיד אבל בגלל שפתיי הגדולות זה בעייתי חחחחח

   מחק
 7. הגבתי כמה פעמים... לא יודעת אם התגובה שלי נמחקה או לא :)

  השבמחק
 8. וואאאאאאו! גוון 27 פשוט *מעלף* עלייך!!! :)

  אני בכלל מתה על הסדרה הזאת של קרליין, את יודעת שאני גם נורא מרוצה מגוון 22 שלא אהבת בכלל.. :P או כמו שסבתא שלי קוראת לו- "שוב אודם הזונה שלך???"

  ממש אהבתי את הרעיון של סדרת הפוסטים הזאת! אני כבר מחכה לעוד. :)

  השבמחק
 9. השזיפי של קרליין מהמם לך

  השבמחק

© Peach, Please! | All rights reserved.
Blog Layout Created by pipdig