21 בדצמ׳ 2015

אורות והארות החג | סקירהלקראת סוף חודש דצמבר אני תמיד מוצאת את עצמי מתוסכלת שאין לנו את המסורת הייפייפה של תליית אורות החג ברחובות כפי שבאירופה ובארה"ב נוהגים לעשות.

נכון, יש לנו חג אורות משלנו, ולמעשה במקור הפוסט הזה נועד לעלות בימי החנוכה, אך בחיים כמו בחיים, אירועים לא צפויים גורמים לפוסט להדחות מעט. אבל לא יותר מדי.

אז במקום, החלטתי לספר לכן על חג הנובי גוד, שפעמים רבות מתפרש כחג נוצרי, אך למעשה וליתר דיוק הוא חג מסורתי נטול דת (כי הקומוניזם לא אפשר חגיגת חגים דתיים) בו פעם בשנה אנו מקשטים את העץ היולקה (מה שמוכר לכן כעץ אשוח) באורות מנצנצים, הילדים מחכים למתנות מ"דדושקה מרוז" (בתרגום חופשי: סבא כפור) ואני מתענגת מאווירת החג וחמימות המשפחה.

בשנים האחרונות הפסקנו לחגוג את הנובי גוד, סבי ז"ל זרק את היולקה וסבתי טענה שהגיע הזמן למסורות ישראליות.

מלאת געגועים לאורות המנצנצים, אספר לכן היום על שמונה אילומינטורים שבעייני, גם אם אתן לא חוגגות את הנובי גוד, יהפכו אתכן למנצנצות כאורות החג, ויקח אולי חלק מכן אל זמני הנובי גוד שחגגתן אי שם בארצות הכפור.


את הפוסט כהרגלי, אחלק לשלושה חלקים: האילומינטורים\הייליטרים\מוצרי ההארה המתאימים לבעלות תת גוון ורוד, ואילומינטורים שמתאימים לבעלות תת גוון צהוב. כמו כן יהיה חלק ייעודי לתת גוון ניטרלי,

לא יודעת מה התת גוון שלך?! אם תרצי פוסט שמסביר כיצד לקבוע השאירי לי תגובה למטה! :)

תת גוון צהוב

תת הגוון הצהוב הינו הנפוץ ביותר במדינתו שטופת השמש, עור שחום בגוון זית מעטר את הישראליות בגאווה רבה. לכן, קל מאוד לקבוע כי כל שימר עם נטייה לצהבהבות מובהקת יעניק הארה מוצלחת במיוחד.

בקלות יכולתי להכניס לפוסט זה את Mary Lou המפורסמת, אך אני מרגישה שדיברו עלייה הרבה, וכי היא מובנת מעליה במובן מסויים. לעומתה You Dew You* של עופרה צויינה פחות ברשת, אך ביצועיה מרשימים במיוחד!

האבקה רכה מאוד ועדינה, גרוסה דק להפליא ומאירה את הפנים באופן רך ו"קורן מפנים".

בעוד שהאריזה מצאה חן בעיניי פחות, שכן האילומינטור העדין שלי נמצא תחת סכנת שבירה תמידית, כשלעצמו מדובר במוצר שלדעתי עולה על ביצועייה של המרי לו המפורסמת, חרף שברירותו.

נחזור רגע אל האריזה, לדעתי עופרה מייצרת מוצרים מופלאים שעפים מתחת לראדר. הסיבה העיקרית לכך בעיניי היא האריזה הסטנדרית השחורה\שקופה, הפלסטיקית.

אם ניסיון השופינג שלי מראה לי דבר אחד, הוא שאני, כמו נשים רבות - נמשכת לאריזה החיצונית קודם. היא זו שמטילה את החכה, המוצר עצמו הוא זה שתופס אותי.

יחד עם זאת, יש משהו בעיצוב הנקי שאומר לי: "אנחנו פה לא בשביל האריזה, אלא כדי להעניק ללקוחה מוצר איכותי" ובשורה התחתונה, האמירה הזו נכונה מאי פעם. מוצר אחר מוצר, עופרה מייצרים מוצרים איכותיים. נקודה.


בהמשך ישיר לשיח שפיתחתי בכל הנוגע למוצרים מובנים מעליהם כגון מרי לו, מצאתי כי פודרת הטרקוטה 023 של פלורמר היא דיופ זהה לעוד מוצר הארה שדווקא בחרתי שלא להכניס לפוסט זה לאור הHype העצום סביבו.

הפעם מדובר במקביל למוצר מבית מאק, הלא הוא Soft and Gentle האהוב על נשות ישראל.

בשיח הזה אני מתייחסת כמובן לצד הארה המצוי מימין. המרקם נעים, משיי וקליל על העור. מדובר בהארה מרומזת שיכולה להיבנות לכדי הארה עוצמתית וקורנת. הכל תלוי ביד המשתמשת.

פודרת הטרקוטה 023 של פלורמר עלתה כ-57 ש"ח באתר גילטי, כשליש מהמחיר של של Soft and Gentle העולה כ170 ש"ח. ולכן, אני ממליצה בחום לנסותה. אח"כ אשמח לשמוע שהצלחתי לחסוך לכן 110 ש"ח ~_^

תת גוון ורוד

בגזרת תתי הגוון הורודים, בעיקר נוכל למצוא את האירופאיות שביננו, המגיעות מאקלים קריר יותר. הן בדר"כ שזופות פחות, וסנסציה לא נורמלית בארץ השמש העולה שסוגדים לעור לבן ופורצלני ~_^

אני מודה ומתוודה, שאני כבעלת תת הגוון הניטרלי שזוכה להיות ורודה וצהובה כאחד, נמשכת תמיד אל הגוונים הורודים יותר, ולכן בגזרת האילומינטורים יש לי מהם רוב.

האילמונטור האהוב עליי, הוא אחיו התאום הלא זהה של You Dew You* מבית עופרה ושמו You Glow Girl*. אגב, נכון שהשמות של ההייליטרים האלו פשוט היסטרים?!

הם נולדו כתוצאה משיתוף פעולה פורה במיוחד עם צמד הבלוגריות\כוכבות אינסגרם: Dupe That.

כתאום לאחיו, גם You Glow Girl* נהנה בפורמולה רכה ומשיית, פיגמנטיות רצינית ובוהק נהדר.
רצוי להשתמש במוצרי עופרה ביד קלה, שכן המוצר רווי במיוחד, ואנחנו לא רוצות ליצור מראה מוגזם.

בעיניי איכות באה לידי ביטוי ברמת הפיגמנטיות של המוצר, מהסוג שהטבילה הקטנה שבקלילות מפקידה מספיק חומר כדי להאיר פנים שלמות. You Glow Girl* וגם You Dew You* בהחלט עונים על כך.

אילומינטור חדש בארסנלי שרציתי להציג בפניכן שייך ליוסי ביטון* ונקרא "פודרה מאירה בגוון 01", אכן שם פשוט ודי גנרי, אבל כמה שהשם בנאלי, כך המוצר רחוק מלהיות כזה.

למרות שבמבט שטחי רואים גוון ורוד עם נקודות ורודות כהות יותר, מה שבטוח גורם לכן לחשוב שבכלל מדובר בסומק ולא הייליטר (כי זה מה שקרה לי), במבט מעמיק מתגלה עולם דואו-כרומי מרהיב.

ורוד, עם תת גוון צהוב עולה בנגיעה ראשונה, ולא ברור בכלל כיצד האילומינטור המרשים הזה נקרא כ"פודרה".
בעוד שהגוון הדומיננטי הוא ורוד, משחק באור מעלה אפקט להבה שמחליפה צבעים ללא הרף, פעם ורוד, פעם כתום, פעם צהוב ופעם זהב. תענוג לעיניים.

באשר לביצועים, בניגוד לשאר האילומינטורים, הוא לא מאוד דומיננטי אלא נרמז באלגנטיות על הלחיים. למעשה אני משתמשת בו כסומק מאיר, והוא עושה עבודה נפלאה. לדעתי הוא יתאים לבהירות שבחבורה, כי עליהן הוא יככב.

הפעם הייתי מוכרחה גם להביא את סינדי לו של The Balm לרשימת האילומינטורים. למרות הבאז המטורף של אחותה מרי לו, סינדי לו נפלה בין הכיסאות. וחבל, כי היא כה רב שימושית.

סינדי לו משמשת אותי מזה כשנתיים להכל, להארות על עצם הלחי, בנקודת הדמע, מעל השפה, מתחת לסומק או מעליו. היא מעט שונה ומעודנת יותר, מרוזמת ורכה יותר. ממש לטעמי.

לאחרונה You Glow Girl* מצליחה להחליף את מקומה, אך היא עדיין בסטטוס Holy Grail מבחינתי.


תת גוון ניטרלי


אם תת הגוון שלך הוא ניטרלי החשיבי את עצמך לזוכה מאושרת בלוטו המייקאפים ושאר מוצרי הפנים - כי לך הכל מתאים! את נמצאת על התפר הדק שבין תתי הגוונים ויכולה פשוט להתפרע.

מצאתי עבורך שלושה הייליטרים שנורא קשה לקבוע, האם ורדים אתם, או צהובים אתם?! ואולי בעצם הם פשוט ניטרלים כמוך.

Pink Quartz* של בובי בראון אומנם מכיל את המילה PINK כלומר ורוד בתוך השם, אבל מעצם היותו שימר בריק המורכב מגוונים רבים, הוא בהחלט לא רק ורוד.

במבט זריז בסוף הפוסט תוכלו למצוא את הסווטצ'ים של כל ההייליטרים שהופיעו בפוסט, ושם תופתעו לגלות שקשה מאוד להגדיר את Pink Quartz כבעל תת גוון אחד בלבד. הוא ספק אפרסקי ספק ורוד ועל עורי הוא משתלב לתפארת.

מבין האבקות ומוצרי ההארה מרקמו דווקא פחות רך, לכן הוא נושא עמו תחושת ביטחון שגם אם יפול, הוא לא ישבר.

החלק האהוב עליי ביותר בו, הוא הורסטיליות שלו, ע"י התמקדות בסטריפ אחד ניתן לקבל 5 גוונים שונים.
האילומינטור השני שבעיניי ניתן לסווגו כניטרלי, הוא מפורסם במיוחד ואהוב על מאפרות מקצועיות רבות: פרמידת 3D של עופרה*.

האהבה אליו נובעת בגלל 3 עבודות מרכזיות:

1. פרט לעובדה שפרמידת 3D של עופרה היא הייליטר, הוא גם ברונזר חם, ברונזר קר, ברונזר בהיר וברונזר כהה. הוא גם מאט וגם שימרי ובעצם מכיל את כל מוצרי הקונטורינג שכל אישה צריכה.
2. ההילייטר רך יותר מכל אבקה שניסיתי בחיי, פיגמנטי בצורה יוצאת דופן ובאופן כללי, הפרמידה היא מוצר חובה בכל תיק איפור.האבקה קלה מאוד לעבודה, מטשטשת בקלות ומעניקה Glow מאוד טבעי.
3. הוא רב תכליתי, מתאים לכל גוון עור ומעצים אותו בצורה יוצאת דופן. גם על עור שחור מיוחד, תקבלי את מראה ג'ניפר לופז, כך שבאמת - אני מאוהבת.

פרט לשלוש עובדות אלו, אני יכולה לכתוב מכתב אהבה ארוך לפרמידת 3D של עופרה, אבל בגלל שהפוסט עמוס אתן יכולות לסמוך על מילתי, שאם יש מוצר אחד מכל הפוסט הזה שאתן צריכות, זו פרמידת 3D של עופרה.
 את ההייליטר האחרון בפוסט הזה Halo של איל מקיאג', התלבטתי אם להכניס או לא, מצד אחד כבר כתבתי עליו -כאן- ואתן יודעות את מה שאני חושבת עליו, ואני לא רוצה לחזור על עצמי ולעייף אתכן. ומצד שני, הוא דוגמא קלאסית להתלבטות תת גוונית.

הוא מצד אחד עם תת גוון צהוב מובהק, מצד שני הוא כה בהיר שאין סיבה שנשים בעלות תת גוון ורוד לא יהנו ממנו שכן מרבית בעלות תתי הגוונים בורודים, הן נשים בהירות.

לדעתי,  Halo של איל מקיאג' לא יתאים לשחומות כלל, הוא יהיה בהיר עבורכן, גם אם תת גוונכם הוא צהוב. ומצד שני, למרות שנשים בהירות לרוב עם תת גוון ורוד, הפעם תת הגוון הצהוב של  Halo כלל לא יפריע אלא להפך יצור איזון.

הצעה שלי - מדובר בגוון מאוד ובעייתי לסיווג, לכן עדיף לקפוץ לאחת חנויות הרשת ולהסוויטץ'!

ועכשיו, כדי לחתום את הפוסט, הרי לכן סווטצ'ים!


אז עד לכאן להיום, מקווה שהפוסט יהפוך אתכן לזוהרות מתמיד.


SHOP THIS POST | לרכישה ברשת:

פודרת הטרקוטה 023 של פלורמר -לינק-
You Dew You \ You Glow Girl -לינק-
פרמידת 3D של עופרה -לינק-
סינדי לו של The Balm -לינק-


 אשמח לשמוע מכן האם תרצו מדריך שילמד אתכן לזהות את תת הגוון שלכן?!
כמובן, שאתן תמיד מוזמנות לפנות אליי בכול שאלה הערה והארה.

ניתן למצוא אותי בפייסבוק, באינסטגרם, ובפינטרסט - מוזמנות לעקוב לעדכונים :)

for any questions, comments, concerns - feel free to contact me on facebookinstagram, pinterest or leave me a comment שלכן,

פיצ'.


*גילוי נאות
Share:

29 תגובות

 1. עוד לפני שקראתי, הריני מצהירה שאני לא יודעת מה תת הגוון שלי, ואשמח לפוסט בנושא קביעת תת הגוון.

  השבמחק
  תשובות
  1. קיבלת אהובה! אעבוד עליו כמה שיותר מהר!

   מחק
 2. גם אני אשמח לפוסט על תת גוון. אני כל פעם מתבלבלת בנושא . זה בעייתי לי גם בבחירת מייקאפ

  השבמחק
 3. אני גם לא יודעת מה התת גוון שלי ואשמח לפוסט בנושא

  השבמחק
 4. הנרות כבשו אותי! איזה יופי
  אני גם מאוהבת בשימרים של עפרה, ושמחה לראות מהסווטצ'ים שלך שהפירמידה מהווה דיופ לא רע לורוד... לא שיגמר בקרוב, אבל ליתר ביטחון ;)

  השבמחק
  תשובות
  1. תודה מתוקית! כן הם מדהימים!! הם רכים כ"כ שזה פשוט עונג. אגן, את חדת עין, הן בהחלט קרובות, אבל הורוד מעט יותר רווי בפיגמנט ורוד.

   מחק
 5. איך אני אוהבת שימריםםם
  פוסט מעולה אהובה!

  השבמחק
 6. מהמם!!! אני רוצה את הנרות!!!

  השבמחק
 7. תגידי לי מה זה התמונות המעלפות האלו? הורסת!
  בכל מקרה אני ממש מסכימה עם כל מה שכתבת, אבל מודה שאני כהה ובכל זאת מאוהבת בהיילו, אפשר שלא??
  פוסט מעולה!

  השבמחק
  תשובות
  1. תודה אהובה!! תראי, אני גם כהה וחושבת שהיילו הוא מדהים, אבל כהות משתינו - זה לא יעבוד חח

   מחק
 8. פוסט מקסים ומושקע ביותר! אני מתה על שימרים ויש כאן כמה שטרם ניסיתי ועשית לי חשק לגביהם :)

  השבמחק
  תשובות
  1. תודה אהובה! איזה טרם ניסית? סיקרנת!

   מחק
 9. ואו התמונות שלך הורסות!! אחלה פוסט

  השבמחק
 10. ווואו אהובה! הצילומים מדהימים והפוסט הזה הוא אחד השימושיים! אוהבת מלא!!!

  השבמחק
 11. יופי של פוסט מותק! למרות ורדרדותי, אני אוהבת יותר את מרי מאשר את סינדי!

  השבמחק
  תשובות
  1. חח תודה יקירה! אני מבינה לליבך, למרות צהבהבותי אני אוהבת את סינדי :) חחח

   מחק
 12. פוסט מאיר במיוחד! :)
  אני מאוהבת במרי לו ובהלו, ובאמת שיש לי תת גוון נייטרלי שלעיתים נוטה להיות צהבהב :)

  השבמחק
  תשובות
  1. חחחח את רואה מה זה??? מדעי היופי :)

   מחק
 13. איזה פוסט יפהפה! עשית לי חשק להוציא את כל ההיילייטרים בארסנל שלי ולשחק איתם ;)

  השבמחק
 14. את יודעת אם יש מקום בארץ שמכור את הדברים של עופרה? בחנות הכוונה. המוצרים לא זולים והייתי רוצה לראות אותם על העור שלי לפני קנייה..
  תודה!")

  השבמחק

© Peach, Please! | All rights reserved.
Blog Layout Created by pipdig