2 במרץ 2016

האגודה ללוחמה בשוונצ'ים | מומלצי שיער


פריזים, שוונצ'ים, פליי אווי (fly away), בייבי האייר (Baby Hair) ועוד שלל ביטויים המתארים תופעה אחת מעצבנת.

אז נכון, השיער שלי חלק, הוא ישר כמו סרגל ומסרב להתקרזל כמעט בכל מחיר. אך יחד עם זאת, הוא אוהב את החשמל הסטטי, ממש נמשך אליו כמו עש ללהבה.

אז אם חשבתן ששוונצ'ים הם נחלתם של מתולתלות השיער בלבד, הרי לכן אחות לצרה.

היום אדבר על מספר טריקים המצויים באמתחתי כדי להילחם בפריזים ואולי אפילו לנצח אותם!#1 חפיפה. תהיו כנות, כמה פעמים בשבוע אתן חופפות? אם התשובה היא כל יום, או פעם ביומיים, תהיו בטוחות שאתן הסיבה העיקרית להיווצרות השוונצ'ים.

חפיפה נכונה, בריאה לקרקפת ולשיערה היא חפיפה "קמצנית" בין פעם לפעמיים בשבוע. אל תתרצו, אל תגידו "קשה לי", "ככה אני רגילה" או שהשיער כה שומני שאתן פשוט לא מסוגלת - רוצות שיער בריא? תפסיקו לחפוף!

ההגיון מאחורי חפיפה מועטה הוא די פשוט, הקרקפת מייצרת שומן, ובניגוד לדעה רווחת זה דבר טוב. השמנים האלו מזינים את סיב השיערה ומונעים יובש בקרקפת. הם מגינים על השיערה, מונעים פריזים ומונעים קשקשים.

אם קשה לכן לחכות בין חפיפה לחפיפה, ואתן ממש ממש רוצות לייבש מעט מן השמן, אל תחפפו - השתמשו בשמפו יבש.

שמפו יבש (בתמונה Osis+ Refresh Dust של שוורצקופף פרופשיונל Schwarzkopf Professional*) הוא פתרון זריז לקרקפת שומנית מצד אחד, ולהענקת נפח מצד שני. לאחר שהשמפו היבש האהוב עליי (Perk Up Dry Shampoo של אמיקה) נגמר, התפניתי להתנסות בשמפו היבש של שוורצקופף פרופשיונל Schwarzkopf Professional שבצעדי ענק הצליח למצוא פינה חמה בליבי.

גם הוא, בדומה לPerk Up Dry Shampoo, מבוסס על אבקת עמילן אורז (ולא טלק לדוג' בטיסט למשל) שסופג במהירות את השומניות העודפת.

יש לרסס אותו במרחק של כ20 ס"מ ואל תבהלו כאשר יופיע לובן קליל בשיערכן, ניתן להיפטר ממנו בעזרת סירוק טוב.

בנוסף על כך, הוא בעל ריח פרשי ונקי שעושה תחושת ניקיון מצויינת. היתרון הגדול ביותר שלו בעייני הוא הנפח המשמעותי שהוא מקנה, השיער נראה רענן וקופצני ללא חפיפה.
#2 לחות. מרכך שיער או קונדישינר, מסכה או כל מוצר אחר אשר יחדיר כמה שיותר לחות אל סיב השיערה! למה "לחות" אתן שואלות? מפני שיובש הוא סיבה מרכזית לקרזול, פליי אווי או פריזים.

ככל השיערה יבשה יותר, היא מתפצלת בקלות -> יותר פיצולים = יותר שוונצים. טרם מצאתי את המלחח הרישמי שלי, האחד שלא יכביד את שיערי מחד ויעניק לו המון לחות מאידך. לכן, באשר לקונדישינר או המסכה המומצלת ביותר, אני מבטיחה לעדכן אתכן בפוסט אחר. מילה של אפרסקית. 

#3 הגנה מפני חום. בשנים האחרונות "הגנה מפני חום" של מכשירי עיצוב וייבוש השיער נעשו טרנדים מאי פעם. אני שמחה על כך - שיער מוגן הוא שיער בריא. בשוק הישראלי עלו כבר על הגל והוציאו לשוק מגוון מוצרים שונים ומשונים, החל מספריי הגנה ועד לשמני הזנה המגינים על השיער.

המוצר שאני תמיד בוחרת להתשמש בו לפני המייבש הוא Elvive Extraordinary Oil של חברת לוריאל L'oreal. אני סובלת מקרקפת יבשה ושיער יבש (יחסית) למרות שאני טוענת שהוא יותר מיובש מאשר יבש. אני בטוחה שאם הייתי שותה יותר מים, גם הקרקפת שלי וגם השיער שלי (וגם עור הפנים שלי) היו מודים לי על כך.

מאחר ואין זה המצב, ואני פעמים רבות בקושי מסיימת ליטר וחצי של מים ביום, שמן השיער של לוריאל לא רק מגן על השיער שלי מפני החום אלא גם נותן לו "אקסטרא בוסט" של לחות. הוא מכיל שישה סוגים שונים של שמנים אתריים והריח שלו נעים במיוחד. על השיער הוא קליל ובקושי מורגש כך שאין סכנה לשבירת השיער.#4 מגבת. או יותר נכון, לא מגבת. ("אז פיצ', איך אנחנו נייבש את השיער???") התשובה היא פשוטה ביותר:
טי (Wait for it) שירט. כן כן, טי שירט הוא אחלה מגבת לשיער שנוטה להתקרזל וליצור לו חיות מחמד נוסח שוונצ'ים.

סיבי המגבת לרוב נוקשים מדי עבור השיער, עלולים לשבור אותו או לפגום בסיב השיערה וכתוצאה מכך - יש לכן פריזים. ובכלל - שמתי לב שיותר מדי נשים מייבשות את השיער במגבת בפרועות - תזכרו לעשות זאת בעדינות. 

#5 מייבש שיער. כן, בחירת מייבש שיער נכון הוא חלק אינטגראלי ממניעת פריזים. אם הייתן שואלות לפני חודש אם יש קשר בין השניים, לא הייתי יודעת לענות לכן.

על פניו כנראה כי מייבש שיער בעל תפקיד אחד בלבד, לפחות בעייני, וזה לייבש את השיער כדי שאני לא אחטוף דלקת ריאות ואמות. (את הדרמטיות הזו למדתי מסבתא שלי, אז תלונות אלייה בבקשה).

 מסתבר, שמייבש שיער נכון יכול לעשות את כל ההבדל, אז על איזה מייבש אני ממליצה? לפני כמה שבועות הייתי בפגישה מעניינת ביותר בה למדתי שמייבש שיער הוא אחת הסיבות העיקריות להיווצרות פריזים, שוונצ'ים וכו'. הבעיה היא שמייבש שיער "בנאלי" מייבש מהחלק החיצוני של השיערה פנימה, ולכן יכול לגרום לייבוש יתר של השיערה מחד אך לא ייבוש מלא ופנימי מאידך. בעיה!

אבל לאמיקה Amika יש את הפיתרון לבעיה הזו, ואני חייבת לומר שחוץ מהעבודה שהפתרון הזה עובד, ועובד מצויין, הוא גם תענוג לעיניים: מייבש השיער המקצועי של אמיקה נקרא Power Cloud - אובליפיחה* ויש עליו כ"כ הרבה כפתורים שבהתחלה נכנסתי מעט להלם. (לא לדאוג, יצאתי מההלם במהירות).

אז נכון ריבוי כפתורים עלול להיות מראה מבעיט לטכנופוביות שביננו אבל אני כאן כדי לעשות סדר בבלאגן:

דבר ראשון: המייבש הוא לא סתם עוד מפוח של אוויר חם ויבש, אלא מדובר בחום אינפרה אדום מרוחק (לטענת החברה מדובר בחום "בריא") אשר עושה פעולה חכמה של ייבוש השיער מהחלק הפנימי שלה החוצה, ולא הפוך. כך מונעים יובש רבותיי!

דבר שני: יש מילה אחת מפחידה על הקופסא והיא "יונים", מטרת היונים היא לפתוח את קוטיקולת השיער ולסגור אותה. אסביר זאת בקלות, אם עכשיו יצאתי מהמקלחת, חפפתי (פעם ראשונה ואחרונה השבוע), ייבשתי את השיער (במגבת!) ושמתי מוצרי הגנה מחום, עכשיו אפתח את במייבש על היון ה"חיובי" שמסומן בפלוס (+) כדי לפתוח את קוטיקולת השיערה. הדבר מאפשר ללשיערה להיפתח ולחום של המייבש לחדור אל עומק השיערה מבלי לשבור אותה.

דבר שלישי: לאחר שהשיער כמעט לחלוטין יבש (שיערי הארוך והעבה הצליח להתייבש תוך 10 דקות בלבד.) יש לעבור אל היון השלילי שמסומן במינוס (-) כדי לסגור את קוטיקולת השיער ולמנוע חשמל סטטי (פריזים, שוונצ'ים וכדומה).

זהו!! נכון שזה קל? 


#6 הכלים הנכונים. אם את מחליקה את שיערך, תשמחי לדעת שהפן Power Cloud - אובליפיחה של אמיקה מגיע עם 2 ראשים מתחלפים.

בנוסף הייתי ממליצה להשתמש במברשת עיצוב טובה, בעלת אחיזה סיליקונית כדי להימנע מקריעת השיער. (מבחן פתע: שיער קרוע = ? כן כן, יותר פריזים). חשוב שהbarrel תאפשר זרימת אוויר חם כדי לפזר אותו באופן שווה על פני כל השיער.

#7 מוצרי עיצוב. למוצרי עיצוב כוח רב, הם יכולים "לשבור" את רוחו של הפריז ולגרום לו להתנהג יפה.

איך וכיצד? סרום או קרם שיער מוסיפים אקסטרא לחות לשיער, יותר לחות = פחות פריז, זוכרות? אני בוחרת לשים על שיערי רק מעט ספריי לברק, הפעם של MorrocanOil עליו כתבתי בעבר כאן.

אני ביחסים די טובים איתו, הוא מעניק לי ברק נחמד ועדין, ריח נפלא והכי חשוב, מונע מהפריזים הרשעים להראות את פרצופם.
וזהו, אם עשיתן את הכל ועדיין יש לכן פריז, את הטענות יש להפנות לאלוהי השיער ולדרוש פיצוי הולם.

אשמח לשמוע בתגובות, האם גם אתן סובלות מפריז? ואיזה סוג שיער יש לכן?

SHOP THIS POST | לרכישה :

♡ Osis+ Refresh Dust שוורצקופף פרופשיונל |-ניתן לרכוש במספרות מובילות בארץ-| 108 ש"ח.
♡ Elvive Extraordinary Oil לוריאל |-ניתן לרכוש ברשת סופר פארם-| כ25 ש"ח. 
♡ מייבש שיער Power Cloud - אובליפיחה Amika  |-לינק-| 480 ש"ח.
♡  MorrocanOil ספריי לברק  |-לינק-| מחיר תלוי חנות.


כמובן, שאתן תמיד מוזמנות לפנות אליי בכול שאלה הערה והארה.
ניתן למצוא אותי בפייסבוק, באינסטגרם, ובפינטרסט - מוזמנות לעקוב לעדכונים :)

For any questions, comments, concerns - feel free to contact me on FacebookInstagramPinterest or leave me a comment 
שלכן,
פיצ'.

Share:

13 תגובות

 1. יאאאאאאאאאאא! כמה חידשת לי!! :)
  אני חייבת להתחיל להשתמש בטישרטים במקום מגבות. וכן, אני גם חוטאת ומנגבת את השיער בפראות. חייבת להפסיק עם ההרגל המגונה הזה.. ;)

  פוסט נפלא כתמיד, אהובתי! :)

  השבמחק
  תשובות
  1. חחח בשביל זה אני פה ^_^
   גמאני הייתי מנגבת אותו כאילו אני במסיבת דיסקו אבל אז גיליתי את הטי שירט!

   מחק
 2. את הבלוגרית האהובה עליי
  תודה על הטיפים!

  השבמחק
  תשובות
  1. חחחח תודה רבההההההההההה איזו מחמאה!!!

   מחק
 3. אני משתמשת במגבת מיקורפייבר, או (כן כן) סמרטוט מיקרופייבר שמן הסתם לא שומש על הרצפה, האפקט נהדר אפילו יותר מחולצה

  השבמחק
  תשובות
  1. את רצינית? זהו אני הולכת על זה גם!! אבל לא סמרטוט כי יש לי קונוטציות לא טובות חחח

   מחק
 4. לא מסוגלת לא לחפוף! ומשלמת על כך... אבל התחושה הרעננה אחרי המקלחת...

  השבמחק
  תשובות
  1. כל כך מבינה אותך, אבל את יודעת לחפוף פחות גם עצר לי את הנשירה קצת

   מחק
 5. נראה לי שהוכחנו שכל בלוגרית חושבת משהו אחר - אני לא סובלת את השמן של לוריאל, תהרגי אותי אבל הוא לא עושה לי כלום וסתם מיותר עבורי. הפן של אמיקה נראה מושלם ואת כל כך צודקת לגבי החפיפות!!

  השבמחק
  תשובות
  1. יס, שמעי אנחנו נשים שונות עם סוגים שונים של עור ושיער, חחח קצת קשה למצוא אחידות, אבל תמיד כייף לנסות^_^

   מחק
 6. פוסט חשוב וסופר שימושי!

  השבמחק
 7. ממליצה על המוצרים:
  Palmer's-Coconut Oil-Hair Milk Smoothie
  It's a 10-Niracle Leave-In Plus Keratin.
  כמובן את CHI-Keratin Mist

  השבמחק

© Peach, Please! | All rights reserved.
Blog Layout Created by pipdig