17 ביוני 2016

All About L'occitane's Shea Butter | Road Trip To Provanceחברות, אתן לא מבינות איזה שבוע עמוס היה לי, אני לא נוטה לפרסם פוסטים עם מרווחים כ"כ גדולים, אך החיים חברות...אוי החיים. (למי גם מתנגן השיר "החיים" של שלומו ארצי בראש?)

אז לא, לא טסתי לפרובנאס אבל לפני כחודש, במסגרת עבודתי החדשה מול חברת הטיפוח שאני הכי אוהבת בעולם (ל'אוקסיטן L'occitane, אם הדבר לא היה ברור) הוזמנתי לחנות הדגל של המותג בכיכר המדינה כדי ללמוד לעומק על הקווים השונים המוצעים ברשת ולהקנות לי ערך מוסף לכתיבתי עבורם. 


על מותג L'occitane כתבתי לכן רבות בעבר כאן, ואם חשבתי בעבר שאני יודעת עליהם הרבה או לפחות יותר מהאדם הממוצע, באותו הסיור התברר לי שיש תמיד מקום ללמוד ולגלות דברים חדשים.

בין שלל הטיפים שהקנתה לי קורין, המדריכה הראשית בL'occitane, גילתי גם הפתעות נעימות כמו הידיעה שביפן L'occitane זוכה להצלחה כה רבה שלעיתים קווי טיפוח הופכים לקבועים או נעלמים מהמדפים רק בשל מדד הצלחתם עם היפניות. זה כוח קנייה רציני גבירותיי! כך למשל ליין קולקציית פריחת הדובדבן שנוצר באופן ייחודי לחודשי האפריל ביפן' הפכה לקולקציית רבת מכר בעולם כולו ואף זכתה לקבל מקום של כבוד של ליין קבוע.


בין הסיפורים השונים שזכיתי לשמוע בביקורי, שמעתי סיפור על העצמה נשית שמאוד נגע לליבי. מקור הסיפור, שהוא בעצם חלק בלתי נפרד מההיסטוריה של L'occitane, ממוקם באזור חם ויבש (לא, לא אילת) הנקרא בורקינה פאסו שביבשת אפריקה. 

אזור זה סובל משמש נוקשה ורוחות יבשות חזקות הפוגעות בעורן של נשות האזור ומותיר אותו יבש וכאוב. כדרך הטבע, למרות שהאזור כה חם ויבש, באותה הסביבה הרותחת ניתן למצוא גם מזור בצורת עצי השיאה - מהם, במשך דורות, נשות בורקינה פאסו מלקטות את אגוזי השיאה וטוחנות את האגוזים לממרח עשיר שלימים מוכר לנו כחמאת השיאה בה אנו משתמשות כדי להעשיר את עורנו כאשר זה מתייבש או זקוק ללחות. 

כאשר אוליבר באסון, מייסדה של L'occitane, נכח לגלות את סגולות האגוז וכמו כן את דרך ליקוטו ושימושו - הוא הבין במהרה כי מדובר ברכיב קסום שחייב להכלל בין מוצריה של L'occitane. אך, יחד עם הבנה זו, הוא הבין גם שהוא חייב לרקום קשר שמבוסס על אמון והדדיות עם נשות בורקינה פאסו כדי לא לפגוע במסורתן היפה.

לכן, הוא הגה מיזם מיוחד שנקרא "ליווי תעשייתי" שסיפק הכשרה, השכלה ושכר הוגן לנשות בורקינה פאסו. תוכנית זו דאגה לקדם את הכלכלה מקומית תוך מתן השכלה ועמצאות לנשות האזור. ככל שחמאת השיאה הפכה לפופלארית יותר, כך גם גדלה הדרישה ומקבוצת מלקטות קטנה, עוד ועוד תושבים של בורקינה פאסו נכנסו למיזם הנהדר הזה. בזכות המיזם, יותר מ7000 נשים זכו לאוטונומיה ועצמאות כלכלית. 


L'occitane ידועה כמותג פילנתרופי אשר מעניקה לסביבתה ביד רחבה. על דגלה היא נושאת מאז הקמתה את ערכי האמינות והכבוד ולכן אני, באופן אישי, מאמינה בה בכל ליבי ועומדת מאחורי כל סופרלטיב שאני כותבת כאן. נושאים כגון אחראיות חברתית, אחראיות סביבתית, רכישה אחראית והענקה לחברה הם עמודי התווך עליהם נשענת ובזכותם היא גם משגשגת. 

אחרי ששמעתי כה רבות על נפלאות השיאה, ואחרי הכירות שטחית עם קרם הידיים מהמגוון ושמן להסרת האיפור מהליין, יצאתי בשלל קטן מהחנות של ארבע מוצרים ולהן מכנה אחד משותף - כולם מכילים את חמאת השיאה :)

אז שנקפוץ לhaul?
בעבר סיפרתי לכן כמה שאני מאוהבת בשמן ניקוי הפנים מסדרת השיאה | L'occitane shea butter cleansing oil, לדעתי מדובר באחד הקלנזרים הטובים ביותר שניתן למצוא כיום בשוק. 

השמן הינו שמן הידרופילי, כלומר אוהב מים ובמגע עמם הופך לתחליב נעים למגע בעל ניחוח חמאתי שמאוד מוצא חן בעייני. 

אופן השימוש בו גם כן הינו קל ביותר, גם אם על פנייך איפור עמיד, את זקוקה רק לפאמפ אחד כדי להסירו. אני משתמשת בו מדי ערב, וזה ממש לא הבקבוק הראשון שלי. הוא מתמודד נפלא עם מסקרות עקשניות ואפילו עם שפתונים עמידים. ממליצה לכן לנסותו בחום!


המוצר השני שניסיתי היה תחליב הלחות לפנים מסדרת השיאה הנקרא Shea Face Soothing Fluid, אשר מכיל 5% חמאת שיאה וגם רכיבים שידועים כמגנים מנזקי הסביבה כגון פקעות ורדים וציפורני חתול.

התחלתי להשתמש בתחליב מדי בוקר בחודש האחרון ומצאתי שהוא פשוט מרהיב לימי הקיץ החמים. הוא מאוד קליל על העור, נספג מהר וניתן ישר להתאפר על גביו. כמו כן, הוא מגיע בפאמפ - שזה הפרט הכי טוב לדעתי! פאמפ שומר על סטריליות, ועבורי כבלוגרית שמתנסה בהרבה מוצרים, סטריליות היא דבר הכרחי משום שכל מוצרי הטיפוח בהם אני מתנסה נמצאים אצלי ברוטצאיה תמידית.

חשוב לי לציין עובדה מיוחדת לגביו והיא שהוא מותאם לעור רגיש: הוא מאוד עדין, לא מגרה כלל ולי אישית מאוד עזר עם תחושת מתיחות בעור שכן אני סובלת מאזורים יבשים בפנים.


  
כעת הגענו למוצר שהוכתר בשגרת האיפור שלי לholy grail מכיוון שמהרגע הראשון שניסיתי אותו, ידעתי פשוט ידעתי, זו אהבה! אני מדברת על שמן הפנים מסדרת חמאת השיאה שנקרא Shea Face Comforting Oil.  

אם יש מוצר חובה אחד שאתן מוכרחות לנסות, הוא האחד. אופן השימוש שלי בו הוא פשוט, לאחר הסרת האיפור עם הקלנזר שמן מסדרת חמאת השיאה, הפנים מרגישות נעימות במיוחד וכמעט יש תחושה שאפילו אין צורך בקרם הזנה או לחות ללילה. אך יחד עם זאת, אל תטעו, בגיל 27 אני חייבת להרוות את עורי בלחות (ובמיוחד בשעות הלילה), אחרת עוד עשור יהיו לי קמטים!

בחודש האחרון אני פשוט מוותרת על מסכת הלחות שלי וישר קופצת לשמן הפנים מסדרת חמאת השיאה משום שהוא נותן לי ככ הרבה לחות שאני פשוט לא צריכה את "התותחים הכבדים" שלי כגון מסכת לילה לחותית. 

אבל, בניגוד לדעה ששמן זה דבר כבד או דביק, כאן מדובר במחולל ניסים קליל שנספג מהר כאילו לא היה שמן כלל. אחרי דקה או שתיים אתן שוכחות שהרוותן את עורכן שמן. הוא פשוט מדהים!


אחרון חביב, גם הוא מסדרת השיאה (כמובן) הוא שמן הגוף והשיער | Body and Hair fabulous Oil.
למען האמת הסיבה שבחרתי בו היא הייתה משום שחיפשתי אלטרנטיבה טובה לשמן השקד המופלא ורב המכר של ל'אוקסיטן.

אמרתי לעצמי שאם קיים עוד שמן, מרהיב כמו שמן מסדרת השקד, בל'אוקסיטן - אני פשוט חייבת לנסותו לראות האם יש קווי דמיון. כמו כן, אני אומר את האמת, גם חיפשתי אלטרנטיבה זולה יותר מאחר שעלות שמן השקד עומדת על 249 ש"ח בעוד ששמן השיאה עולה רק 149 ש"ח - כלומר 100 ש"ח הבדל!

אם כך, האם באמת האחד יכול להחליף את השני? בפועל שניהם נספגים מהר עם מרקם קל על העור והם נהדרים לשימוש אחר מקלחת. א-ב-ל, הניחוח של שמן השקד פשוט מעפיל בכמה מונים על הריח הנקי של חמאת השיאה. שלא תבינו לא נכון, אני נהנת מריח חמאת השיאה ואם בפועל התוצאה זהה - אין לי תלונות. אבל הריח של מוצרי השקד הוא ריח ממכר, ריח משכר, ריח נהדר כ"כ שאני מוכנה לשלם עוד 100 ש"ח כדי להריח ככה.

אז אם אתן מחפשות אלטרנטיבה לביצועים נהדרים, שמן השיאה הוא נהדר, אבל הריח לא משתווה לעניות דעתי לשמן מסדרת השקד.


אז אלו היו רשמיי על מוצרי חמאת השיאה של ל'אוקיסטן ^_^Shop this Post | לרכישה:                     

ברור לי שבטוח פספסתי מוצר מדהים מסדרת השיאה, לכן אני זקוקה להמלצות, איזה מוצר מהמגוון כדאי לי לנסות? אשמח לשמוע בתגובות!

בקרו אותי כאן:
Share:

11 תגובות

 1. וואו עשית לי חשק לצלול לתוך השמן גוף!!!

  השבמחק
  תשובות
  1. חחחח את עשית לי חשק לברכה עכשיו

   מחק
 2. וואי השמן! כשלראשונה שמעתי על העניין עם נשות בורקינה פאסו זה רק גרם לי לאהוב עוד יותר את החברה, כיף שסיפרת את זה כאן :)

  השבמחק
  תשובות
  1. תקשיבי עכשיו שאני עובדת מולם אני רק לומדת יותר ויותר כמה שהחברה הזו מדהימה

   מחק
 3. פוסט מקסים יקירה. המותג יקר ללבי הרבה זכות כל פעולותיו הפילנתרופיות וכמובן המוצרים הנפלאים.

  השבמחק
  תשובות
  1. הם מדהימים בעייני..הלוואי וכל החברות היו כמוהם (:

   מחק
 4. איך פספסת את הליפ באלם של החמאת שיאה???!!!! הוא מושלם!!

  השבמחק
  תשובות
  1. חברה טובה שלי לא אהבה אז לא ניסיתי אבל אולי כדאי לתת לזה צאנס אם את ממליצה (:

   מחק
 5. איך פספסת את הליפ באלם של החמאת שיאה???!!!! הוא מושלם!!

  השבמחק
 6. הקלינסר מדהים!! קניתי אותו בבלאק פריידי בהנחה באחת האתרים ואני כל כך מרוצה ממנו!
  בהחלט אנסה את התחליב, מאוד סקרנת אותי.
  ניסיתי במקרה את הקרם לחות שלהם? גם מאותה סידרה.

  השבמחק

© Peach, Please! | All rights reserved.
Blog Layout Created by pipdig