15 בנוב׳ 2016

Two of a Kind | LALIQUE


כל מי שבעברה חוותה נסיעה ליפן יודעת: "אין להכניס יותר משני בקבוקי בושם למדינה"!
מדוע אתן שואלות? כידוע בושם מכיל כמות גבוהה של אלכוהול ולכן הפוטנציאל שלו להפוך לחומר נפיץ סביר בהחלט. 

כתוצאה מכך, מתקיימת לה הגבלה יפנית מחמירה זו, שהפחידה אותי עד כלות נשמתי. למעשה, הגבלה זו מובילה אותי היום לכתוב לכן פוסט על שני הבשמים היחידים (מתוך עשרות מוצרי הבישום שהותרתי מאחור בישראל) שנמצאים כיום ברשותי ביפן. 

להיות יחידי סגולה מבין אוסף בישום עצום מחייב פוסט נרחב, לא?
ולכן היום בתפריט: שני בשמים יוקרתיים ונהדרים, שבהמשך ישיר לפוסט שלל הקניות שלי מג'יימס ריצ'רדסון דיוטי פרי, גם נאספו לאמתחתי בג'יימס ריצ'רדסון דיוטי פרי ואני ממליצה על שניהם בחום. אז אם טרם נתקלת במוצרי הבישום המרהיבים של חברת Lalique הצרפתית, אין זמן טוב יותר להוודע אליהם מההווה.  


אתחיל עם מעט רקע על לאליק | Lalique שכן בעוד שיש לה קהל מעריצים לא קטן, קיימת גם סבירות שכמה ביניכן טרם התוודעו לתופעת העיצוב והניחוח שמסמלים עבורי יוקרה ואצולה כאחד: 

מייסד החברה, רנה לאליק החל את דרכו כארטיזן זכוכית בגיל 16 הצעיר. בשנת 1881 הצליח רנה לפלס את דרכו להצלחה והפך לשם דבר בתחומו ברחבי צרפת בזכות כישוריו. בשנת 1888 (לפני יותר ממאה שנה) לאור הצלחתו הפרטית, ייסד רנה את חברת לאליק ובשל כישוריו כאמן זכוכיות מופלא וכבעל חוש אסטתיקה נשגב הצליח למתג את חברתו כסמל האצולה והיוקרה הצרפתית.  

פרט לעיצוב הזכוכית והקריסטל, לאליק התמקד גם בייצור תכשיטים, פריטים דקורטיבים, עיצוב פנים המשלב קריסטלים וזכוכיות, יצירות אומנות וכמובן - בישום, על הבישום כמובן אדבר היום.

בקבוקי הבישום עצמם, העשויים קריסטל עדין ונהדר פרי עיצובו של לאליק, נוצרו בקפידה מדוקדקת תוך התאמתם לקהל יעדם. אתחיל מהבושם האישי שלי הנקרא Reve D'infini או בתרגום חופשי: החלום הנצחי.


Reve D'infini מתואר כבושם תוסס וכובש, בעל ארומה פרחונית המתהדרת מעט בפריחת האפרסק. העיצוב המבקש לחגוג את הנשיות הנצחית כפי שדמיין אותה רנה לאליק בחייו. אוסיף על תיאור זה כי יש בו גם עדינות מרעננת המזכירה לי את ניחוחו של הטלק: קטיפתי ורענן.

הבושם נרקח ועוצב בהשראת האישה המודרנית, האורבנית, העדינה והנשית ומכיל קימורים עדינים שבאופן אישי גורמים לשידתי להיראות כשידתה של מארי אנטואנט המודרנית. בקבוק הבושם שאב השראה רבה מהיצירה המודרנית בכלל והארט דקו בפרט וגווני הזכוכית עצמה נבחרו בקפידרה בגווני הורוד העדין, הלבן הצח והכיתוב המוזהב היוקרתי כדי להעביר תחושת יוקרה, נשיות ומודרנית כאחד.

התו הראש מכיל ברגמונט, ליצ'י ופרזיה.
תו הלב מכיל ורדים, ארז ואפרסק.
תו הבסיס מכיל וניל, מאסק ואלגם. 

ניתן למצוא את הבושם באופן אקסקלוסיבי בג'יימס ריצ'רדסון דיוטי פרי ועלותו הינה 108$ ל-100 מ"ל EDP.

הבושם הבא שאדבר עליו הוא הבושם שבחרתי עבור בעלי: L'INSOUMIS. (או בתרגום חופשי "המרדן")


L'INSOUMIS מתואר כבושם על זמני המתאפיין בניחוח גברי דומיננטי אך גם ביחד מעודן ובעל ארומה עשירה. לאליק רואה בבושם כנהדר עבור הגבר הכריזמטי, המודרני, ההרפתקן אשר אינו הולך אחר העדר מטרנד אחד למשנהו. (תיאור מדוייק של בעלי ^_^)

גם בקבוק זה עוצב בהשארת הארט דקו כאשר גופו עשוי קריסטל עבה, צדדיו מקושטים בתחריט מושחר מודרני המזכיר בוכנות "טורבינות" של שעונית עתיקים המסמלים תנועה תמידית ובפקק הכסוף מוטבעים ארבע בזים. ניתן לראות כי לאליק שמו דגש רב על כל פרט ופרט - בעלי, כמעצב, מעריך זאת עד מאוד ואף אמר כי העיצוב נאה במיוחד בעייניו.

התו הראש מכיל בזיליקום, רום וברגמונט.
תו הלב מכיל לונדר, מרווה ופלפל שחור.
תו הבסיס מכיל אלגם, פטצ'ולי, טחב ווטיבר.

ניתן למצוא את הבושם באופן אקסקלוסיבי בג'יימס ריצ'רדסון דיוטי פרי ועלותו הינה 82$ ל-100 מ"ל EDT.אז כמו שאתן יכולות לראות, שנינו התאהבנו בבשמי לאליק! לא בכדי דאגתי שדווקא שני הבשמים הללו יתגורו עמי במשכני החדש ביפן!

אשמח שתספרו לי בתגובות, האם ניסיתן כבר את הבישום של לאליק? ואם כן, מה ניסיתן?

בקרו אותי כאן:
Share:

4 תגובות

 1. ניסיתי את לאליק ולא ממש התחברתי, משהו בניחוח היה בוגר ונוסטלגי מדיי...

  השבמחק
 2. Wow! I’m from Malaysia, an English teacher gonna be. Now, I know that my goal readers are my students in the past. custom essay writing service I’d like to mark like this too attractive event and real hard work to make an enormous article. Thank you for the suggestions, I really enjoyed reading this. It is so much inspiring.

  השבמחק
 3. I really impressed after read this because of some quality work and informative thoughts. I just wanna say thanks for the writer and wish you all the best for coming!.
  Back Office Support Services Providers

  השבמחק

© Peach, Please! | All rights reserved.
Blog Layout Created by pipdig